Masaż

Witam,

Nazywam się Marlena Rola. Posiadam tytuł magistra Fizjoterapii, który otrzymałam po ukończeniu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoją wiedzę regularnie poszerzam poprzez aktywny udział w konferencjach medycznych , uczestnictwo w szkoleniach oraz kurasch o tematyce ściśle rehabilitacyjnej.
Posiadam następujące kursy:

 • Masaż klasyczny stopnia I
 • Masaż bańką chińską
 • Masaż sportowy
 • Masaż antycellulitowy i odchudzający
 • Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi
 • Kinesiotaping

oraz certyfikaty:

– Praktyczne podejście do terapii w podwieszeniu w praktyce fizjoterapeutycznej

– Etapy rehabilitacji u pacjentów z zaburzeniami równowagi przy wykorzystaniu platform diagnostyczno-treningowych

Po uzyskaniu tytułu licencjata wyjechałam na pięciomiesięczny staż do Czech, pracując w czterech uzdrowiskach: Císařské lázně, Kamenné lázně, Nové lázně i Beethoven Spa.

Podczas prowadzenia zajęć fitness, indywidualnych oraz wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych z pacjentami o niejednorodnych typach schorzeń i będących w różnych  przedziałach wiekowych, dostrzegłam jak bardzo istotny wpływ na jakość przeprowadzonej rehabilitacji ma wzajemne zaufanie oraz komunikacja werbalna, budujące pewną korelację pacjent-fizjoterapeuta. Okazują się one być kluczem do osiągnięcia zamierzonego celu zarówno z jednej jak i drugiej strony.
Dla mnie fizjoterapia to nie tylko zawód lecz także pasja. Pasja,w której chcę się zagłębiać i rozwijać…

Polecam szczególnie:

 • Masaż leczniczy, który skierowany jest do osób mających problemy ze sztywnościa, bólem, skurczami i nadmiernym napięciem mięśniowym. Wykorzystywane są tutaj elementy masażu klasycznego: nacieranie, głaskanie, uciskanie, ugniatanie i oklepywanie. Masaż leczniczy powoduje zwiększenie przepływu krwi, a w konsekwencji rozluźnia daną grupę mięśniową. Niweluje również objawy migrenowe, wspomaga wydzialenia endorfin, zatem  eliminuje wszelkie stresory, dając uczucie odprężenia.
 • Masaż relaksacyjny to rodzaj masażu wyciszającego. Polega na powolnym i bardzo spokojnym wykonywaniu technik masażu klasycznego, wykluczając jego energiczne i dynamiczne elementy. Powoduje rozluźnienie, odprężenie, eliminuje stres, pozwala choć na chwilę odciąć się od codziennych problemów i ciągłego pędu. Szczególnie dedykowany jest osobom pracującym umysłowo i narażonym na długotrwałą pozycję siedzącą.
  W ofercie masażów znajduje się sesja trwająca 30 min.,obejmująca masaż pleców oraz godzinna sesja masażu partii kończyn górnych, dolnych oraz kręgosłupa. Każdy masaż poprzedzony jest dokładnym wywiadem z pacjentem dotyczącym jego stanu zdrowia, obecnością schorzeń i współistniejacych chorób, trybem życia, rodzajem wykonywanej pracy oraz stopniem aktywności fizycznej. Istotne są dla mnie oczekiwania pacjenta dotyczące prowadzonej terapii , czyli czy potrzebuje on działania terapeutycznego czy relaksacyjnego.
  Gwarantuję miłą atmosferę, którą podkreśla nastrojowa muzyka, przytulne wnętrze oraz odprężający zapach olejków. Służę także dobrą radą związaną odpowiednim instruktażem dotyczącym ćwiczeń, korygowania nieprawidłowej postawy ciała lub wzrca ruchowego, zwalczającego daną wadę lub majacego właściwości profilaktyczne.
  Serdecznie zapraszam!