Depilacja woskiem i pastą cukrową

DEPILACJA WOSKIEM
Depilacja woskiem polega na umiejętnym usuwaniu mechanicznym włosków (wyrywaniu) przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć włos wraz z cebulką.

Posiadamy dwie metody depilacji woskiem:
DEPILACJA PASKOWA– która polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38°C na owłosioną skórę, kolejnym etapem jest przyklejenie fizelinowego paska i szybkie zerwanie. Na plastrze pozostaje wosk wraz z wyrwanymi włosami. Zabieg metodą paskową stosuje się na duże partie ciała m.in. nogi, ręce i plecy. (podrażnienie naskórka występuję większe niż w przypadku depilacji bezpaskowej)

DEPILACJA BEZPASKOWA- polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38°C na skórę owłosioną. Po nałożeniu należy odczekać kilka sekund, aby wosk zasechł, następnie energicznie zerwać. Zaletą wosku jest to, że nie klei się do skóry tylko do włosów przez mniej odczuwalny ból. Zabieg metodą bezpaskową stosuje się na wrażliwe partie ciała m.in. na pachy i bikini.

Pamietaj !! Włosy powinny mieć długość od 0,5-1,0 cm to około 1,5- 2 tygodni zapuszczania włosów, chociaż to w dużej mierze zależy od predyspozycji indywidualnych. Jeżeli włosy są bardzo długie należy je przyciąć, ponieważ podczas zrywania będą dodatkowo ciągnąć. Jeżeli włosy będą zbyt krótkie wtedy część z nich nie zostanie wyrwana .

Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych choć nie dla każdego. Odczuwanie bólu jest zależne m.in. od progu bólu, grubości i gęstości włosów oraz cyklu miesiączkowego. Przy systematycznej depilacji ból jest mniejszy, ponieważ cebulka ulega znacznemu osłabieniu.

Efekt utrzymuje się od 3-6 tygodni -uwzględniając indywidualne potrzeby i tempo wzrostu włosa u każdej klientki.

Zalecenia przed zabiegiem:
– na dzień przed depilacją warto zrobić peeling,
– przed zabiegiem nie należy się opalać na słońcu oraz w solarium

Zalecenia po zabiegu:
– jeżeli planujesz wyjazd ( i tym samym opalanie na słońcu) -po wykonaniu depilacji nie jest to wskazane ponieważ mogą wystąpić przebarwienia skóry -(ewentualnie należy stosować kremy, balsamy o wysokim filtrze . )
– nie należy pływać w basenie
– nie można korzystać z sauny
– w dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie
-można zastosować preparaty opóźniające porost włosów, dzięki czemu wydłuży się czas pomiędzy depilacjami
– jeżeli miałeś depilację pach w tym samym dniu nie stosuj antyperspirantu

DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ

Jest to niezwykle delikatna metoda usuwania zbędnego owłosienia – przeznaczona dla osób ze skłonnością do alergii, które źle znoszą depilację woskiem. Delikatność techniki związana jest między innymi z kierunkiem wyrywania włosów (zgodnie z kierunkiem ich wzrostu), co pozwala uniknąć podrażnienia mieszków włosowych, a tym samym zapewnia komfort gładkiej skóry.
Podobnie jak w przypadku depilacji woskiem, należy sprawdzić czy włosy są odpowiedniej długości. Pasta jest najbardziej skuteczna przy usuwaniu włosków o długości około 0,5 cm. Na dzień przed depilacją warto zrobić peeling, oczywiście przed zabiegiem nie należy opalać się na słońcu jak i w solarium. Przeciwwskazaniem wykonania zabiegu jest podrażniona lub zraniona skóra , stan zapalny skóry , w czasie menstruacji.

Zalecenia po zabiegu w przypadku depilacji woskiem jak i depilacji pastą cukrową:
– jeżeli planujesz wyjazd ( i tym samym opalanie na słońcu) -po wykonaniu depilacji nie jest to wskazane ,ponieważ mogą wystąpić przebarwienia skóry -(ewentualnie należy stosować kremy, balsamy o wysokim filtrze . )
– nie należy pływać w basenie
– nie można korzystać z sauny
– w dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie
-można zastosować preparaty opóźniające porost włosów, dzięki czemu wydłuży się czas pomiędzy depilacjami
– jeżeli miałeś depilację pach w tym samym dniu nie stosuj antyperspirantu