Depilacja pastą cukrową czy woskiem?

Są zwolennicy i przeciwnicy każdej z metod depilacji. Tutaj przedstawimy kilka różnic.

DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ to nie tylko zabieg usuwania niechcianych włosków, to także delikatny peeling ciała który dzięki właściwościom cukru pielęgnuje i nawilża skórę. Jest najłagodniejszą metodą depilacji polecaną dla bardziej wrażliwych skór, ale każdy może z niej skorzystać. Bardzo istotnym argumentem stojącym za wyborem tej metody jest, to iż włoski wyrywane są zgodnie z ich kierunkiem wzrostu co nie powoduje ich późniejszego wrastania w skórę.

DEPILACJA WOSKIEM PASKOWA – polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 38-40°C na owłosioną skórę, kolejnym etapem jest przyklejenie flizelinowego paska i szybkie zerwanie przeciwnie do kierunku wzrostu włosów. Zabieg metodą paskową można stosować na wszystkie partie ciała, ale nie jest polecany przy skórach wrażliwych, gdyż może powodować nieco większe podrażnienie. 

Pamietaj !! Włosy powinny mieć długość od 0,5-1,0 cm (to około 1,5- 2 tygodni zapuszczania włosów), chociaż to w dużej mierze zależy od predyspozycji indywidualnych. Jeżeli włosy są bardzo długie należy je przyciąć, ponieważ podczas zrywania będą dodatkowo ciągnąć. Jeżeli włosy będą zbyt krótkie wtedy część z nich nie zostanie wyrwana.

Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych choć nie dla każdego. Odczuwanie bólu jest zależne m.in. od progu bólu, grubości i gęstości włosów oraz cyklu miesiączkowego.      Przy systematycznej depilacji zabieg staje się na prawdę przyjemny!!

Efekt utrzymuje się od 3-6 tygodni -uwzględniając indywidualne potrzeby i tempo wzrostu włosa u każdej klientki.

Zalecenia przed zabiegiem:
– przed zabiegiem nie należy się opalać na słońcu oraz w solarium                                          – należy poinformować o przyjmowaniu doustnym leków z kwasem retinowym, sterydów lub silnych antybiotyków oraz miejscowym w depilowanej okolicy                                                  – zaplanuj sobie depilację na kilka dni przed wyjazdem na urlop a jeśli to możliwe to przyjdź na drugi zabieg depilacji przed urlopem a pierwszy wykonaj ~3 tygodnie wcześniej*pozwoli to uzyskać bardziej trwałe efekty ponieważ nie wszystkie włosy rosną jednocześnie

Zalecenia po zabiegu:
– jeżeli planujesz wyjazd i tym samym opalanie na słońcu) -po wykonaniu depilacji stosuj kremy, balsamy o wysokim filtrze przeciwsłonecznym
– nie należy pływać w basenie w dniu depilacji
– nie można korzystać z sauny w dniu depilacji
– w dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie
-można zastosować preparaty opóźniające porost włosów, dzięki czemu wydłuży się czas pomiędzy depilacjami
– jeżeli miałeś depilację pach w tym samym dniu nie stosuj antyperspirantu na bazie alkoholu.