Masaż

Masaże relaksacyjne

Masaż stemplami ziołowymi

Bardzo relaksujący masaż trwający 60min, intensywność dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Działa terapeutycznie w zależności od indywidualnie przygotowanej mieszanki ziół i olejków eterycznych. Stemple są podgrzewane, co powoduje dodatkowy relaks. Skóra po zabiegu jest rozgrzana, zmiękczona. ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA MASAŻ W PARACH 🙂 Przeciwskazaniem jest uczulenie na zioła lub olejki eteryczne oraz wszelkie stany chorobowe organizmu z towarzyszącym stanem zapalnym.


Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem głęboko relaksującym oraz rozluźniającym napięte mięśnie. Ciepło płynące z kamieni poprawia krążenie krwi, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, a także odżywia i uelastycznia skórę. Jest zalecany w stanach wyczerpania psychofizycznego, problemach z przemianą materii, bólach pochodzenia mięśniowego oraz w stanach przeciążeniowych. Terapia kamieniami ma dobroczynne działanie poprawiające nastrój, pomaga uporać się z negatywnymi skutkami stresu, bezsennością oraz depresją. Poleca się osobom cierpiącym z powodu sztywności czy bólu karku oraz pleców.
Masaż ma wpływ na:
⦁ Układ nerwowy
⦁ Układ krwionośny i limfatyczny
⦁ Tkankę mięśniową
⦁ Skórę
Do masażu używane są kamienie bazaltowe pochodzenia wulkanicznego, pozyskiwane ze specjalnie selekcjonowanych obszarów dużej aktywności wulkanicznej. Zabieg trwa 90min, w trakcie których masażowi poddaje się całe ciało. Najlepsze, długotrwałe efekty są możliwe do osiągnięcia po wykonaniu serii trzech zabiegów.
Przeciwwskazania:
⦁ Stany zapalne i alergiczne skóry
⦁ Uszkodzenia skóry
⦁ Ciąża, menstruacja
⦁ Gorączka
⦁ Zaburzenia czucia
⦁ Choroby nowotworowe
⦁ Nieuregulowane nadciśnienie

Masaż czekoladowy

Czekolada jest doskonałym źródłem energii oraz najpopularniejszym lekarstwem na melancholię. Wpływa na zwiększenie poziomu serotoniny oraz endorfin, dzięki czemu masaż z jej użyciem znakomicie usuwa stres oraz napięcie. W czekoladzie zawarte są antyoksydanty, które spowalniają proces starzenia. Poprzez zastosowanie jej w masażu poprawia się elastyczność oraz koloryt skóry. Dodatkowym atutem masażu czekoladą jest jej przyjemny i słodki aromat, który pozwala na jeszcze głębszy relaks i odprężenie.
Czekolada jest magazynem cennych składników aktywnych:
⦁ Witaminy: A, B1, B2, C, D, E, K
⦁ Minerały: Potas, Fosfor, Magnez, Wapń, Jod
⦁ Polifenole
⦁ Flawonoidy
⦁ Teobrominy
Zabieg trwa 90 min i wykonuje się go na całym ciele, doskonale sprawdza się po intensywnych kuracjach wyszczuplających oraz po przebytej ciąży.

Przeciwwskazania
⦁ Ciąża, menstruacja
⦁ Uczulenie na produkty czekoladowe
⦁ Nowotwory
⦁ Rozsiane i ropne zmiany skórne
⦁ Łuszczyca

Masaże wyszczuplające

Rosyjski masaż miodem

Masaż miodem jest bardzo intensywnym zabiegiem o działaniu detoksykującym oraz wyszczuplającym, wspomaga wydzielanie gruczołów potowych ułatwiając usuwanie szkodliwych substancji, otwiera pory, a także intensywnie dotlenia i odżywia skórę. Miód, ze względu na swoje drogocenne właściwości ma bardzo szerokie zastosowanie. Działa przeciwzapalnie, antybiotycznie, przeciwbólowo, a także poprawia odżywianie tkanek. Zabieg ten skutecznie eliminuje bóle pleców, zesztywnienia mięśni i zmiany trądzikowe na plecach. Zalecany jest także przy zastojach limfy, spadku nastroju czy bezsenności. Stosowany w masażu miód odżywia i poprawia wygląd skóry. Największym atutem tego masażu jest jednak jego działanie antycellulitowe, wyszczuplające i modelujące.
Masaż wykonuje się na dużych partiach mięśniowych, czyli uda, pośladki, brzuch, a także na plecach, gdzie jest najlepsze działanie oczyszczające oraz detoksykujące organizm. Efekt zauważalny jest już po pierwszym zabiegu, natomiast dla uzyskania trwałych rezultatów zalecane jest wykonanie serii 10 zabiegów. Cały masaż trwa około 90min i składa się z trzech faz:
⦁ Oczyszczającej
⦁ Modelującej
⦁ Wyciszającej

Przeciwwskazania:
⦁ Nietolerancja miodu
⦁ Ciąża, menstruacja
⦁ Nadmierne owłosienie
⦁ Stany ropne
⦁ Choroby skóry, którym towarzyszą pęcherze
⦁ Choroby nowotworowe
⦁ Zakrzepy

Masaż bańką chińską

Bańka chińska jest jednym z najstarszych sposobów zmniejszania bądź likwidowania cellulitu. Swoje początki ma w starożytnej, chińskiej wiedzy medycznej i jest poparta doświadczeniami współczesnej medycyny.
Bańki chińskie są specjalną odmianą baniek wykonanych z gumy. Masaż polega na utworzeniu podciśnienia i wessaniu skóry do wnętrza bańki poprzez uciśnięcie jej wierzchołka i przystawieniu do wybranego punktu na ciele, a następnie wykonywaniu powolnych ruchów na masowanej powierzchni.
Tworzywo, z którego wykonane są bańki, pozwala na przystawienie ich prawie w każdym miejscu, bez względu na kształt powierzchni.
Jest to zabieg, który wpływa korzystnie na ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu oraz modelowanie sylwetki. Przynosi widoczne efekty w dość krótkim czasie. Każdy pojedynczy zabieg trwa od około 30 minut. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonywanie masażu w seriach, gdzie, w zależności od potrzeb, liczą one 10 – 20 zabiegów, które wykonuje się co 2 – 3 dni. W celu podtrzymania efektów uzyskanych po serii zabiegów zaleca się wykonywanie zabiegu raz w tygodniu. Zabieg przy użyciu bańki chińskiej powoduje:
⦁ przekrwienie skóry
⦁ poprawę przepływu krwi i chłonki
⦁ lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek
⦁ przyspieszenie przemiany materii
⦁ zmniejszenie, złagodzenie obrzęków
⦁ poprawę właściwości kolagenu i elastyny

Przeciwwskazania:
⦁ Ciąża, menstruacja
⦁ Żylaki i zakrzepowe zapalenie żył
⦁ Gorączka
⦁ Choroby nowotworowe
⦁ Skłonność do wylewów podskórnych


Masaże lecznicze

Leczniczy masaż klasyczny

Masaż leczniczy wykorzystuje dotyk o różnej sile, ma na celu osiągnięcie ogólnego rozluźnienia, zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawę samopoczucia. Na skutek masażu poprawia się ukrwienie danej okolicy ciała, dochodzi do rozluźnienia tkanek i lepszego ich odżywienia, co powoduje przyspieszenie procesów naprawczych organizmu. Masaż leczniczy wskazany jest przede wszystkim przy dolegliwościach bólowych kręgosłupa wywołanych m.in. siedzącym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, wadami postawy, zmianami zwyrodnieniowymi i przebytymi urazami. Pomocny jest także w przypadkach zwiększonego napięcia mięśniowego wynikającego z nadmiernego i długotrwałego stresu.
W zależności od masowanego obszaru masaż może trwać 30-45min. Stosuje się różne chwyty, których intensywność dostosowywana jest do konkretnej dolegliwości. Dla najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 10 zabiegów.
Przeciwwskazania:
⦁ Ciąża, menstruacja
⦁ Ostry stan zapalny
⦁ Zmiany ropne skóry
⦁ Choroby nowotworowe
⦁ Nadciśnienie
⦁ Wczesny stan po złamaniu kończyn